top of page

Başkanımız

vfGvsX7q.jpg

Bahri Olgun
Yeminli Mali Müşavir
Bağımsız Denetçi

1982 yılında Marmara Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olmuştur. Ticaret Üniversitesinde Muhasebe-Denetim alanlarında Yüksek Lisans yapmıştır.

 

1982-1987 Yöneticilik ve Denetçilik (Özel Sektör), 1992-1994 İSMMMO Disiplin Kurulu Üyeliği, 1994-1996 TÜRMOB Disiplin Kurulu Başkan Yardımcılığı,1996-1998 TESMER Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

 

1999 yılında sınavla YMM ünvanı almıştır ve bu dönemden itibaren Yeminli Mali Müşavirlik faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

2000-2014 yılları arasında İstanbul Üniversitesi, Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu’nda öğretim görevlisi olarak Muhasebe, Sigortacılık, Emlak Yönetimi ve Pazarlama bölümlerinde Genel Muhasebe, Vergi Sistemi, Denetim dersleri vermiştir.

 

Çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanmış  makalelerinin yanında, SKY TV, Bugün TV, Su TV, İstanbul TV gibi medya kuruluşlarında, haftada 1 gün 1 saat canlı yayınlanan «Bahri Olgun ile Mali Köşe» logosu ile ekonomi programı yapımcılığı ve sunuculuğu yapmıştır. Çok sayıda radyo ve TV programlarında ekonomi ve vergi konularında ki görüşlerini açıklamak üzere konuk olmuştur. İnşaat-Turizm-Tekstil ve Hizmet İşletmelerinde «Muhasebe ve Vergi Uygulamaları» hakkında dört (4) kitabı bulunmaktadır. «Ortaklar - Ortaklıklar Hukuku» ve «BOSS» adlı kitapları yayına hazırlanmaktadır. Çeşitli derneklerde ve sivil toplum kuruluşlarında başkanlık görevinde bulunmakta, yurt içi ve yurt dışı seminerler vermektedir.

 

Evli ve 2 çocuk babası olan Bahri Olgun, İngilizce ve Gürcüce bilmektedir.

bottom of page